Segmentinė kūno sandaros analizė


Segmentinė kūno sandaros analizė – tai procesas, kurio metu segmentiniu kūno sandaros analizatoriumi išsamiai tiriama kliento kūno sandara. Tyrimo metu galima nustatyti riebalinio ir raumeninio audinio kiekį, bazinę kalorijų normą, intraląstelinių ir ekstraląstelinių skysčių kiekį, ramenų ir riebalų proporcingumą, biologinį amžių, kojų raumenyno stovį, raumenyno tonusą ir kt.

Tyrimas atliekamas moderniu kūno analizatoriumi, kuris nesukelia jokių nemalonių pojūčių, veikia tiksliai, greitai ir kokybiškai. Gautus tyrimo duomenis pakomentuoja ir rekomendacijas teikia mitybos specialistai ir gydytojas.

KMI (kūmo masės indeksas)

KMI nurodo orientacinį ūgio ir svorio santykį. Šiuo rodikliu vadovaujantis, galima preliminariai vertinti žmogaus svorį, nustatyti svorio trūkumą, antsvorį ar nutukimą. KMI apskaičiuojamas formule: kūno masė (kg) / ūgis (m2).

Remiantis PSO žymėjimu:

>18,5 nepakankamas svoris,
18,5 – 25 normalus
25 – 30 antsvoris
30< nutukimas

Kūno riebalai

Nors KMI nurodo žmogaus kūno ir svorio santykį, tačiau visiškai neatspindi riebalų kiekio kūne. Realu, jog, esant normaliam kūno masės indeksui, žmogaus kūno riebalų procentinis santykis yra labai aukštas. Esant tokiai situacijai, būtina dietologo ar mitybos specialisto konsultacija, taip pat išsamus kūno tyrimas. Aukštas kūno riebalų procentinis santykis lemia įvairias ligas, būdingas nutukusiesiems, todėl svarbu nedelsti ir laiku imtis priemonių.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad kur kas pavojingesni žmogui yra vidiniai – visceraliniai – riebalai, lemiantys tokias ligas, kaip diabetas, insultas, hipertonija, kraujagyslių ir širdies, endokrininės ligos. Šių riebalų santykis kūne nustatomas kūno analizatoriumi.

Medžiagų apykaita

Studijoje MoVictus tiriamas ir vertinamas bazinis medžiagų apykaitos rodiklis. Medžiagų apykaitos rodiklis nurodo ramybės būsenoje esančio žmogaus sunaudojamos energijos kiekį. Kiekvieno žmogaus baziniai energijos poreikiai (kvėpavimui, širdies pulsacijai, temperatūrai – visoms gyvybinėms funkcijoms palaikyti) yra visiškai skirtingi, todėl ir suvartojamų kalorijų skaičius yra kiekvienam individualus. Kuo geresnė medžiagų apykaita, tuo daugiau kalorijų reikia pagrindiniams energijos poreikiams. Tokiu atveju galima suvartoti daug kalorijų, nebijant, jog ims didėti svoris. Tačiau kai kurių žmonių medžiagų apykaita yra labai lėta, todėl svarbiausiems energijos poreikiams pakanka nedidelio kalorijų kiekio. Suvartojantiems didelį kalorijų kiekį, ima augti svoris.

 

KMI Skaičiuoklė

*
*

Jūsų rezultatas: