O kaimuose gyvenantys žmonės visą laiką valgydavo riebią mėsą, lašinius, pieno produktus, bulves ir kažkodėl niekada nesiskųsdavo jokiomis ligomis ar viršsvoriu..

Labai dažnai galime išgirsti tokį teiginį skanduojančius žmones nesutinkančius su šių laikų pasaulinių organizacijų rekomendacijomis.
Prisipažinsiu, kad iki šiol irgi taip mąstydavau. Tačiau mūsų gyvenimas sparčiai kinta, technologijos įgauna pranašumą virš žmonių fizinių galimybių o pusfabrikačiai bei žemos maistinės vertės produktai tampa vis prieinamesni.
Naujausi tyrimai įvardija, kad nutukimo paplitimas kaimuose yra pagrindine sudedamąja nutukimo epidemijos plitimo priežastimi.

Kodėl taip yra? • Fizinis aktyvumo prieinamumas bei skatinimas – miestuose yra didesnė prieiga prie įvairiausių sporto bei aktyvaus laisvalaikio praleidimo alternatyvų. Šiuo metu net dauguma bendrovių rūpindamasi savo darbuotojais suteikia paketą nuolaidų sporto klubo abonementams. • Sveikas maistas – tikrai taip! (nors maniau atvirkščiai) Atitolusiose kaimo vietovių parduotuvėse vis dažniau randama pilnas pusfabrikačių lentynas. Gyventojams tenka kliautis savo ūkiuose augintomis sezoninėmis daržovėmis, vaisiais bei kitais produktais. Vis dėl to, kaip ir visi žmonės – kas lengviau pagaminama turi pirmumo vietą mūsų pasirinkimuose. • Technologijos – žmogus praranda fizinio darbo galimybes. Jo pagrindine užduotimi tampa technologijų priežiūra, kuri nėra labai fiziškai reikli.
Koncentruokitės į save, negu lygindami senus laikus su dabartimi. Sparčiai kintant elgsenos, technologijų tendecijoms būtina ir pačių mūsų adaptaciją prie esamų sąlygų siekiant palaikyti sveiką gyvenseną!