Visceraliniai riebalai. Kas tai?

Visceraliniai riebalai yra pilvo riebalai, kurie atlieka apsauginę organų funkciją.
Per mažas jų kiekis kūne gali sukelti sveikatos problemas, ypatingai didelę reikšmę šie riebalai turi moters ciklo veiklai.
Didžioji dauguma žmonių turi per didelį visceralinių riebalų kiekį. Movictus atliktais segmentinių analizių rezultatais (TANITA MC780, remtasi 200 žmonių rezultatais), kas antras vyras turi per didelį visceralinių riebalų kiekį. Rezultatas iš tiesų verčiantis sunerimti. Visi puikiai žinome vyrų ir moterų gyvenimo trukmės skirtumą. Žvelgiant Europos mastu , rezultatas nesikeičia. Tikėtina gyvenimo trukmė Lietuvoje – trumpiausia iš visų Europos Sąjungos (ES) valstybių. Skaičiai turi priversti mus ne tik susimastyti, bet ir kuo greičiau imtis būtinų priemonių šiai opiai problemai spręsti.
Lietuvos piliečiai gyvena šešeriais metais trumpiau už vidutinį statistinį europietį (80,6 metų). Lietuvos moterys gyvena 11 metų ilgiau nei vyrai (atitinkamai 79,7 ir 69,2 metų), ir tai didžiausias atotrūkis tarp lyčių ES, nors jis ir laipsningai mažėja .
Vidiniai pilvo riebalai sukelia ir sudaro puikias sąlygas visoms žinomoms ligoms kaip infarktas, diabetas ir vėžys.
Judėjimas ir maistas – du faktoriai, kurie tiesiogiai daro įtaką mūsų sveikatai. Įdomus faktas apie šiuos riebalus (kuriuos gydytojai jau pradeda įvardinti kaip atskirą liauką) yra tas, kad žmogus neturintis viršsvorio, gali turėti per didelį visceralinių riebalų kiekį.
Remiantis atliktais rezultatais vyrams iki 35 metų, rezultatai akivaizdžiai tragiški todėl, kad kas antras turi per didelį kiekį visceralinių riebalų. Jaunuoliai sportuoja ir yra fiziškai aktyvūs, tačiau to dažnai nepakanka, kad pasišalintų neteisingo požiūrio į mitybą pasekmės. Kodėl kalbame apie juonuolius iki 35 metų? Juk šie žmonės labai jauni. Iškart kyla klausimas, kas bus dar po 10 metų, jei požiūris ir supratimas nepasikeis? Štai ir turime vieną iš daugelio atsakymų į klausimą, apie vyrų gyvenimo trukmės trumpumą Lietuvoje ir Europoje.
Žiūrint į moterų iki 35 metų segmentinės analizės rezultatus, situacija geresnė nei vyrų – tik kas trečia moteris turi per didelį visceralinių riebalų kiekį. Kodėl? Galim paaiškint, kad tai yra susije su hormoninių profiliu: moteris nuo visceralinių riebalų apsaugo būtent estrogenai. Po menopauzes riziką širdies kraujagyslių ligų joms irgi didėja ( nes estrogenai krenta).

Kalbant apie šią problemą, pasimato dar vienas tykantis pavojus. Žmogus, kuris jaučia ne tik vizualiai, bet ir remiantis KMI (kūno masės indeksas) rezultatu, kad neturi nei nutukimo, nei viršsvorio, turi per didelį visceralinių riebalų kiekį. Senstant letėja medžiagų apykaita, rega, klausa, pablogėja kiti jutiminio pažinimo procesai . Šis slaptas nutukimas yra tiesiogiai susijęs gyvenimo būdu: mityba, rūkymas, alkoholis, stresas, gamtos tarša, judėjimo stoka.
Jaunam žmogui visuomet buvo ir bus lengviau pradėti sveikai maitintis. Be abejo, vyresnio amžiaus žmonėms taip pat rekomenduotina ir net būtina laikytis sveikos mitybos, tačiau viskas priklauso nuo jų ryžto ir įdirbio. Mūsų kūnas turi atmintį, blogi valgymo įpročiai greitai nepasimiršta. Taigi, kodėl dar reikia laukti, kodėl vis dar save žalojame? Niekada nevėlu pradėti, svarbiausia – pirmasis žingsnis sveikesnio gyvenimo link.