Grožio kulto padarinys – nervinė bulimija

Tiems, kurie ryžtasi pokyčiams: ar yra aiškių, „plika akimi“ matomų lieknėjimo kulto keliamų grėsmių?

Deja, už kampo tykoja baisios ligos. Viena tokių yra NERVINĖ BULIMIJA.

 

Nervinė bulimija –  valgymo sutrikimas, pasireiškiantis besikartojančiais persivalgymo priepuoliais. Dažniausiai persivalgoma slapstantis. Kitas lydintis žingsnis – didžiulė savigrauža, kuri skatina sergančiuosius šia liga sukelti sau vėmimą, intensyviai sportuoti, vartoti vidurius laisvinančius vaistus, badauti, vartoti įvairius kokteilius, laikytis dietų ir t.t. Sergantieji nervine bulimija nuolat liguistai rūpinasi dėl savo kūno svorio.

 

Simptomai:

  • nuolatinės mintys apie maistą,
  • liguista baimė priaugti svorio,
  • perteklinis laisvinamųjų vaistų vartojimas,
  • besikartojantys persivalgymo priepuoliai,
  • prievartinis vėmimas,
  • neadekvatus savo kūno apimčių vertinimas.

Pats lieknėjimas dažniausiai nėra pagrindinis geros sveikatos rodiklis, tačiau didelę jo svarbą mums šiandien formuoja smarkiai įsišaknijęs grožio kultas. Liekną kūną mūsų visuomenė priima kaip stereotipiškai gražų. Tačiau ką grožis reiškia kiekvienam individualiai? Kokios yra ribos ir kur jos? Jaunąją visuomenės dalį lengvai paveikia įtakingi visuomenės veikėjai, taip pat žiniasklaida, transliuojanti atitinkamus grožio standartus ir modelius. Liekno kūno kultas itin sureikšminamas, todėl prasideda nerimas: kaip atsikratyti svorio? Kaip tapti gražesniu, lieknesniu? Aš juk prastesnis, nes atrodau ne taip!

Dažnai nusprendusieji sulieknėti ima ieškoti pagalbos: internete kapstomi įvairūs, kiekvienam prieinami neaiškios kilmės ir autorystės mitybos planai, ieškoma specialistų patarimų. Dažnai girdžiu kalbas apie internete rastą mitybos planą, kurio dabar griežtai laikomasi be jokių rezultatų ir naudos. Lygiai tokios pat nesėkmės laukia tų, kurie kreipiasi į nekompetentingus specialistus, visiems klientams sudarančius vienodus mitybos planus, neatsižvelgiant nei į jų poreikius, kūną, nei į amžių, patiriamas emocijas ir pan. Toks diletantiškumas ne tik nepadeda, bet ir gali smarkiai pakenkti žmogaus sveikatai. Dažnai tokiais atvejais klientai ir atsiduria akistatoje su tokia liga, kaip NERVINĖ BULIMIJA.

Svarbu atsiminti, kad patiems gydytis ar pasitikėti šiais klausimais nekompetentingais asmenimis – pavojinga. Kiekvienoje srityje yra tikri srities profesionalai, į kuriuos privalu kreiptis vos pajutus esant problemą. Jeigu įtariate, kad turite ar Jūsų artimas turi problemų, siūlau kreiptis profesionalios pagalbos (Jums visada padės psichoterapeutas, šeimos gydytojas).

Sąmoningi pasirinkimai, profesionalūs specialistai, išsamūs tyrimai, bendradarbiavimas – visai tai norinčiuosius pokyčių atitolins tiek nuo šios, tiek nuo kitų gresiančių ligų. Mylėkite save ir aplinkinius.